Marzena Gitler

Marzena Gitler

Kacper Kościelniak, pasjonat biegów górskich z Raby Niżnej, wziął udział w 10. Tauron Festiwalu Biegowym w Krynicy - Zdroju. Jest to jedna z największych imprez biegowych organizowanych w Polsce. Biegacze z Polski i świata (Festiwal Biegowy jest imprezą o wymiarze międzynarodowym) mieli do wyboru całą gamę biegów: uliczne, górskie, sprinty, dla dzieci itp. Łącznie przez cały weekend w tej imprezie wystartowało ponad 8700 zawodników!

W sobotę, 7 września w Bibliotece Publicznej w Lubomierzu odbyło się Narodowe Czytanie noweli polskich. Gminna Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej do akcji włączyła się pięć lat temu. W tym roku do zaprezentowania wskazano osiem utworów m. in.: „Sachem” H. Sienkiewicza, „Rozdziobią nas kruki, wrony” S. Żeromskiego, „Orka” W. Orkana, „Dobra Pani” E. Orzeszkowej.

W sali widowiskowej Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej w sobotę (07.09) miała miejsce kolejna odsłona Narodowego Czytania. To już po raz ósmy Filie Biblioteczne Gminy Mielec włączyły się do ogólnopolskiej akcji, która ma na celu popularyzację dzieł polskiej literatury i promocję kultury żywego słowa.

Już po raz 13, na ryglickim rynku 8 września spotkali się artyści ludowi Pogórza, którzy podczas Festiwalu Kultury Pogórzańskiej rywalizowali o Złotą Podkowę - główne trofeum wydarzenia. Komisja konkursowa obejrzała występy 16 grup, prezentujących folklor ziem pogórzańskich, począwszy od Pogórza Przemyskiego, przez Karpackie, aż do Pogórza Wielickiego, które oceniano w kategoriach: zespół regionalny, kapela ludowa i grupa śpiewacza. Decyzją jury, Złota Podkowa Pogórza trafiła w ręce Kapeli Ludowej Trzcinicoki z Trzcinicy.

10 września Prezes Zarządu STBS Sp. z o.o. złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw, polegających na wyrządzeniu Spółce znacznej szkody majątkowej przez byłych członków Zarządu Spółki, w okresie 27 maja 2015 roku do 20 grudnia 2018 roku. 

W poniedziałek, 16 września, rozpocznie się kolejny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zachęcający mieszkańców miast do wybierania ekologicznych, alternatywnych dla samochodu sposobów podróżowania i promujący zdrowy tryb życia. W Tarnowie będą mu towarzyszyć konkursy, mobilne wystawy, spacery edukacyjne i inne atrakcje.

Strona 1 z 631