środa, 12 grudzień 2018 12:15

Kraków nominowany do Złotych Wachlarzy

Napisał

Kraków jako miasto aktywnie wspierające zagadnienia związane z migracjami znalazł się w gronie nominowanych do tegorocznej edycji nagrody Złote Wachlarze. Konkurs mający na celu uhonorowanie osób i instytucji przyczyniających się do stymulowania rozwoju społeczno-gospodarczego poprzez migracje, budowania dobrych praktyk w zakresie zarządzania migracjami i wspierania integracji migrantów w Polsce, organizuje Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

Mistrzostwa Świata DJ-ów – Energa IDA World DJ Championships, które odbyły się po raz dwunasty w krakowskim centrum ICE przyniosły wyniki na stałe zapisujące się w historii dj'ingu. W obydwu kategoriach triumfowali najmłodsi uczestnicy imprezy Dj K-Swizz z Nowej Zelandii oraz Dj Rena z Japonii. K-Swizz bezapelacyjnie obronił tytuł sprzed roku pokonując Amerykanina TolTech'a w finale kategorii „Technical”. Natomiast wspólnie z Reną jako SUPERBEAST DJS zdobył Mistrzostwo Świata w kategorii „Show”.

środa, 12 grudzień 2018 10:40

Darmowa komunikacja ze względu na smog

Napisał

Magistrat ogłosił, że jutro komunikacja miejska ze względu na poziom smogu, będzie darmowa. Szczegóły poniżej:

Sprawą kradzieży klocków chłopczykowi choremu na zespół Aspergera żył cały Kraków. Wczoraj złodziej oddał siatkę z zaginionym klockami.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczości Przeciwko Mieniu I Komisariatu Policji w Krakowie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży, do której doszło 7 listopada w sklepie spożywczym przy ul. Zwierzynieckiej w Krakowie.

"Miłosz był pierwszy następni w kolejce Młoda Ferajna odetnie wam ręce” – taki wpis wraz ze zdjęciem w kwietniu na swoim profilu na Facebooku zmieścili pseudokibice Wisły Kraków – Młoda Ferajna. Jak podaje portal Love Kraków, kilka dni temu sąd w Krakowie umorzył śledztwo w tej sprawie.

wtorek, 11 grudzień 2018 11:45

„Bezpieczny powrót” autobusem i tramwajem

Napisał

W nocy z 7 na 8 grudnia roku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wraz ze strażą miejską po raz kolejny przeprowadziło akcję „Bezpieczny powrót”. Wspólne patrole rozpoczęły się o godz. 20.00 i trwały do godz. 4.00. W tym czasie skontrolowano trzy linie dzienne (nr 3, 18 i 194) oraz trzy linie nocne (nr 62, 69 i 664). Straż miejska wystawiła 33 mandaty, m.in. za spożywanie alkoholu i zaśmiecanie miejsca publicznego, oraz osiem pouczeń. Kontrolerzy biletów, którzy brali udział w akcji, wystawili łącznie 41 opłat dodatkowych za brak ważnego biletu.

W zeszłą środę Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 46-letniego gdańszczanina, podejrzanego o wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta CBŚP”.

W nocy z wtorku na środę montowana będzie choinka bożonarodzeniowa na ulicy Franciszkańskiej. W związku z tym nocna linia autobusowa nr 669 zostanie skierowana na trasę objazdową.

Strona 1 z 153
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA