wtorek, 09 październik 2018 10:03

Wkrótce przebudowa schroniska dla zwierząt

Napisał

Umowa na przebudowę schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej została podpisana. Poinformował o prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podczas dorocznego, charytatywnego koncertu „Granie na Szczekanie”, który odbył się 8 października w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Pierwsze prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

- Chcemy, aby w ciągu paru lat schronisko przemieniło się w nowoczesną placówkę, gdzie zwierzęta w godziwych warunkach czekają na swoich nowych właścicieli – powiedział Jacek Majchrowski.

Umowa w sprawie przebudowy schroniska została podpisana 4 października, w Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Za realizację zadania odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie, a jego wykonawcą jest konsorcjum firm „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk (lider) i Firma Ogólnobudowlana „Jarkop” Jarosław Adamczyk. Wartość kontraktu to 4,7 mln zł.

To będzie kolejny etap przebudowy schroniska przy ul. Rybnej. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie rozbiórka starego budynku kwarantanny. W to miejsce ma powstać nowy pawilon dla zwierząt, w którym będzie oddział kwarantanny. Ponadto wykonawca częściowo przebuduje instalacje wewnętrzne oraz zaaranżuje od nowa otoczenie schroniska wraz z przełożeniem infrastruktury podziemnej. Część z prac powinna rozpocząć się już w tym roku.

W poprzednich latach miasto zmodernizowało kotłownię schroniska oraz wybudowało budynek rekonwalescencji dla zwierząt.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.