Filia nr 3 Biblioteki Kraków ma nową siedzibę

czwartek, 18 październik 2018 10:04

12 tysięcy zbiorów na 70 m2, a na półkach książki, czasopisma, księgozbiór dla dzieci oraz audiobooki. Od czwartku, 18 października, czytelnicy Biblioteki Kraków mogą korzystać z nowej filii Biblioteki w zabytkowym budynku Dworca Głównego.

Nowa siedziba Biblioteki Kraków poza działami merytorycznymi i administracyjnymi jest przede wszystkim nowym centrum czytelnictwa dla mieszkańców. Działa tutaj główna wypożyczalnia i czytelnia, centrum informacji regionalnej, a także ośrodek animacji kulturalnej i literackiej, służący promocji czytelnictwa oraz wydarzeń związanych z literaturą i sztuką z wykorzystaniem nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań multimedialnych.

Siedziba Biblioteki jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zainstalowano barierki oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, słuchową i wzrokową.

Przypominamy, w ubiegłym roku z biblioteki skorzystało ponad 500 tys. użytkowników. Biblioteka odnotowała 7,5 tys. nowych czytelników. Instytucja wypożyczyła ponad 2 mln książek, czasopism i audiobooków. Zakupiła 35 tys. nowości, a od czytelników otrzymała ponad 11 tys. publikacji. Placówka zorganizowała ponad 2,6 tys. wydarzeń, w których udział wzięło 51 tys. osób.

Info/foto: UMK

Dodatkowe informacje

 • ikona: brak
Manuel Langer

Manuel Langer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA