czwartek, 18 październik 2018 10:02

Kraków: 34-latek umówił się na randkę z… 14-latką

Napisała
Zatrzymany 34-latek Zatrzymany 34-latek KWP Kraków

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który na jednym z portali internetowych nawiązał kontakt z 14-letnią dziewczyną. Mężczyzna został zatrzymany zaraz po tym, jak przyjechał na „randkę”.

Informację o mężczyźnie, który interesuje się małoletnimi policjanci otrzymali od internauty. Zgłaszający znalazł ogłoszenie w sieci. Z jego treści wynikało, że 34-letni mężczyzna chętnie pozna młodą kobietę w wieku od 15 lat w celach towarzyskich. Internauta zaniepokojony tym anonsem postanowił napisać do ogłoszeniodawcy – podając się za 14-letnią dziewczynę. Nawiązała się między nimi konwersacja, podczas której 34-letni autor ogłoszenia zainteresował się „nastolatką”, proponując jej bardzo szybkie spotkanie, w celach seksualnych.

Internauta, który jest z poza Małopolski specjalnie przyjechał do Krakowa – nawiązując kontakt z tutejszą policją. Mężczyzna przekazał zgromadzone informację o 34-letnim „kawalerze”, który w sieci interesuje się dziećmi. Funkcjonariusze zajęli się sprawą. Tego samego dnia ustalili, kim on jest. Przygotowana została pułapka. Mężczyzna podszywający się pod 14-letnią dziewczynę umówił się z podejrzewanym w centrum Krakowa.

O wyznaczonej godzinie – obserwowany mężczyzna przyjechał na miejsce. Trzymając w ręce róże czekał na swoją wybrankę – ku jego zdziwieniu zamiast 14-letniej dziewczyny na miejscu pojawili się policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zakładając na jego ręce kajdanki. Zatrzymany to mieszkaniec jednej z podkrakowskich miejscowości.

Usłyszał już zarzuty z art. 200a§2 czyli - Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Podejrzany został objęty dozorem policyjnym. Policjanci sprawdzają, czy wcześniej mężczyzna spotykał się z małoletnimi dziewczynami i czy mogło dojść do wykorzystania seksualnego. Zabezpieczony został również jego sprzęt komputerowy.

 

Źródło: KWP Kraków

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.