piątek, 19 październik 2018 13:26

Kandydaci Majchrowskiego podsumowują kampanię. Na rowerach

Napisał

Kandydaci na radnych z Obywatelskiego  Krakowa - komitetu obecnego prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego podsumowali kampanię, poruszając kwestię możliwości poruszania się rowerem po mieście, a także zarysowując plany rozwoju komunikacji rowerowej i wzrastającego znaczenia jakie - ich zdaniem - będzie miała.

– Zacznijmy od przytoczenia kilku liczb: w tym roku, do teraz ul. Mogilską przejechało 656 000 rowerzystów – tyle naliczył miejski licznik. Na Bulwarach było to 514 000, a na ul. Kotlarskiej 477 000. Ruch rowerowy w Krakowie wzrasta rok rocznie, o paręnaście procent, a w niektórych miejscach – jak np. ul. Wadowicka – notujemy wzrost o 100% - oznajmił Aleksander Miszalski.

– W 2014 r. 85% mieszkańców Krakowa opowiedziało się za tym, że powinniśmy budować więcej ścieżek rowerowych. Po tym referendum został powołany do tego zadania specjalny zespół , który zdecydował o przeznaczeniu kwoty 145 mln zł na budowę infrastruktury rowerowej. Nie wszystkie plany zostały już wykonane. Jako obywatelski Kraków zobowiązujemy się do tego, że te plany zostaną zrealizowane – powiedział Artur Buszek.

– Żeby inwestycje rowerowe były możliwe do zrealizowania zadbamy o to, by zostały wpisane do wieloletnich planów miasta, tak aby niezależnie od tego kto będzie rządził infrastruktura rowerowa w Krakowie się rozwijała – oznajmił Artur Wolny.

– Chcielibyśmy też zwrócić uwagę na problem mieszkańców peryferyjnych dzielnic, którzy jadąc do centrum ze swymi dziećmi często muszą przemieszczać się częściowo rowerami, a częściowo tramwajami, czy autobusem, ponieważ ścieżek rowerowych prowadzących do centrum w całości nie ma. Dlatego będziemy też zabiegali o to, by ścieżki rowerowe tworzyły pewien ciąg, który umożliwi mieszkańcom peryferyjnych dzielnic przyjazd nad Wisłę, czy do centrum – stwierdził Michał Starobrat.

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.