wtorek, 30 październik 2018 10:41

Park Żeromskiego już w pełnej krasie

Napisał

Zakończyła się rewitalizacja parku Żeromskiego – we wtorek, 30 października o godz. 9.00 teren zostanie ponownie oddany krakowianom, najpierw tym najmłodszym. W dniu otwarcia nie zabraknie dobrej zabawy, dzieci z przedszkoli wraz z opiekunami posadzą cebulki kwiatowe. Wyremontowane alejki, róże, byliny i krzewy – to tylko część nowości, które czekają w tym miejscu na mieszkańców.

Rewitalizacja parku Żeromskiego miała na celu wyeksponowanie świata przyrody Łąk Nowohuckich poprzez utworzenie edukacyjnego placu zabaw oraz miejsc umożliwiających wypoczynek z przepięknym widokiem na użytek ekologiczny.

W parku zostały wyremontowane alejki, nasadzono róże, byliny i krzewy, wybudowano drewnianą pergolę i pierwszy w Krakowie domek na drzewie z zapierającym dech w piersi widokiem na Łąki Nowohuckie! Największą atrakcją dla najmłodszych użytkowników parku z pewnością będzie edukacyjny plac zabaw nawiązujący do fauny i flory użytku ekologicznego Łąki Nowohuckie – znajdującego się w niedalekim sąsiedztwie parku.

Na placu zabaw znajdują się urządzenia zabawowe nawiązujące do świata przyrody, które zostały wykonane z naturalnych materiałów w stonowanej kolorystyce (m.in. urządzenie linowe przypominające pajęczynę krzyżaka łąkowego, siedzisko w kształcie węża – zaskrońca, wiklinowe gniazda z jajami derkacza, bączka i świerszczaka, wzniesienia z tunelami, które uatrakcyjnią zabawę dzieci, tworząc liczne kryjówki, zjeżdżalnie czy huśtawki).

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.