środa, 31 październik 2018 14:52

Kraków dla rodziny

Napisał

Dla wszystkich mieszkańców Krakowa dostępny jest „Informator Krakowskiej Rodziny”. Publikacja ta stanowi kompendium wiedzy o dostępności różnorodnych usług i możliwości dla rodzin w mieście.

Informator w postaci publikacji powstał z myślą o wszystkich mieszkańcach, w szczególności uwzględniając krakowskie rodziny. Można w nim znaleźć informacje dotyczące dostępności różnych usług skierowanych właśnie dla nich. W zeszłym roku powstało jego zaktualizowane wydanie, według sugestii samych krakowian.

- „Informator Krakowskiej Rodziny” to przewodnik dla mieszkańców po kompleksowej ofercie miasta. Może okazać się przydatny wielu rodzinom, które potrzebują uzyskać informacji dotyczących procedur załatwiania różnych spraw urzędowych, ubiegania się o świadczenia lub po prostu szukających propozycji na spędzenie wolnego czasu – mówi Mateusz Płoskonka, Dyrektor Biura Miejskiego Ośrodka Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie.

Dzięki publikacji mieszkańcy mogą pozyskać wiedzę na temat wszelkich usług np. dotyczących zarówno edukacji, jak i szeroko ujętych kwestii medycznych, czy profilaktycznych. W informatorze można znaleźć także zagadnienia dotyczące opieki nad dziećmi od wieku niemowlęcego aż po zakończenie ich edukacji szkolnej, co może przydać się zabieganym rodzicom. Krakowianie znajdą w nim też informacje przydatne przy opiece nad osobami z niepełnosprawnościami oraz seniorami, spis instytucji czy wiadomości na temat budżetu obywatelskiego.

- Ze względu na wiele niebezpieczeństw, które mogą niepokoić rodziców, w poradniku przeznaczono miejsce na omówienie cyber zagrożeń oraz kwestii bezpieczeństwa współczesnej rodziny – dodaje Płoskonka.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.kkr.krakow.pl w zakładce „Informator krakowskiej rodziny”.

Info/foto: mat. pras.

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.