wtorek, 06 listopad 2018 12:15

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Krakowie

Napisał

Grodzki Urząd Pracy w Krakowie weźmie udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który w tym roku odbędzie się od 12 do 18 listopada. To ogólnoświatowa inicjatywa mająca promować przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Z tej okazji w GUP zorganizowane zostaną spotkania informacyjne i warsztaty instruktażowe. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

We wtorek, 13 listopada, w GUP odbędą się dwa spotkania o charakterze informacyjnym – pierwsze poświęcone dotacji z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej (m.in. pisanie wniosku) oraz drugie dotyczące dostępnych form opodatkowania działalności gospodarczej, podatku VAT i innych obowiązków podatkowych spoczywających na przedsiębiorcach (prezentacja).

Dzień później GUP zaprasza na dwie prezentacje: o tworzeniu biznesplanu oraz o wysokości składek społecznych i zdrowotnych, obowiązujących przedsiębiorców, płatnych do ZUS oraz dostępnych ulgach w tym zakresie.

W czwartek, 15 listopada, zostaną powtórzone spotkania z wtorku, 13 listopada. Natomiast w piątek, 16 listopada, będzie można posłuchać o formach wsparcia realizowanych przez GUP z uwzględnieniem profilowania pomocy, a także o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością.

Szczegółowe terminy spotkań na stronie: gupkrakow.pl

Zapisy przyjmowane są w pokoju nr 109 oraz telefonicznie pod nr: 12 68 68 109.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.