środa, 07 listopad 2018 10:56

Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta

Napisał

Tadeusz Trzmiel – zastępca prezydenta ds. inwestycji i infrastruktury złożył rezygnację z pełnionego stanowiska. Po 16 latach pracy jako I zastępca prezydenta Krakowa odchodzi z magistratu. Objął funkcję prezesa zarządu Krakowskiego Holdingu Komunalnego SA.

- Prezydent Tadeusz Trzmiel był jedynym z wiceprezydentów, który był moim I zastępcą przez 16 lat. Wczoraj rada nadzorcza Krakowskiego Holdingu Komunalnego podjęła decyzję o mianowaniu go prezesem zarządu spółki – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Tadeusz Trzmiel od 24 lat pracuje w samorządzie krakowskim. W 1994 r. po raz pierwszy został wybrany do Rady Miasta Krakowa. W kolejnych wyborach jeszcze sześciokrotnie otrzymywał mandat zaufania od krakowian. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego infrastruktury komunalnej. – Odchodzę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku w zakresie gospodarki komunalnej. W ciągu 16 lat doprowadziliśmy gospodarkę komunalną Krakowa do standardów, które występują w dużych aglomeracjach Europy Zachodniej – zaznaczył Tadeusz Trzmiel.

Tadeusz Trzmiel będzie teraz kierował zarządem Krakowskiego Holdingu Komunalnego. Jednym z wiodących tematów dla spółki będzie realizacja w Krakowie bezkolizyjnego systemu transportu szynowego, odnośnie którego studium wykonalności jest obecnie opracowywane.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.