środa, 14 listopad 2018 11:23

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych

Napisał

Karuzela wiktoriańska, wizyta Świętego Mikołaja z prezentami dla najmłodszych, warsztaty i zajęcia dla dzieci oraz możliwość zakupu wyjątkowych przedmiotów wykonanych ręcznie przez lokalnych artystów i producentów – to tylko część atrakcji, przygotowanych przez Centrum Kultury Podgórza oraz Stowarzyszenie Podgórze.pl, które czekają 1-2 grudnia na mieszkańców Krakowa i turystów podczas tegorocznych Świątecznych Targów Rzeczy Wyjątkowych na Rynku Podgórskim.

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych to wydarzenie, które od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią, nie tylko lokalnej społeczności Podgórza, ale również mieszkańców całego Krakowa oraz zagranicznych turystów. Targi na Rynku Podgórskim to klimatyczny kiermasz rękodzielniczy, który idealnie wpisuje się w grudniową, przedświąteczną aurę.

Na targach każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych czekają liczne atrakcje. Na Rynku Podgórskim pojawi się Święty Mikołaj ze słodkim poczęstunkiem, a na scenie będzie można zobaczyć Teatr Otwarty ze spektaklem dedykowanym dla najmłodszych. W specjalnym namiocie odbywać się będą rozmaite bezpłatne warsztaty dla dzieci: malowanie szopek drewnianych, wykonywanie bombek i dekoracji świątecznych czy pokazy chemiczne. Całości dopełnią występy muzycznie na scenie, na której pojawią się m.in. uczestnicy eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Szwarlika w Będzinie oraz przedstawiciele krakowskiej sceny muzycznej.

Atrakcją, bez względu na wiek, będzie ponad 100-letnia karuzela wiktoriańska. Przejażdżka na niej będzie obowiązkowym punktem imprezy i niepowtarzalną okazją do przeniesienia się w czasy dawnych jarmarków. Na odwiedzających czekać będzie również strefa gastronomiczna, oferująca szeroki i bogaty asortyment. Będzie można skosztować słodkich wypieków, ciepłych kanapek i bajgli, zjeść przepyszną gorącą zupę, zasmakować się w pierogach i specjałach gruzińskich, a także wypić dobrą kawę czekoladę bądź aromatyczne, grzane wino.

Podczas targów ponad 40 wystawców będzie miało okazję zaprezentować swoje rękodzieło, a goście, którzy zawitają na Rynek Podgórski będą mogli nabyć unikatowe i wysokiej jakości przedmioty. Wśród bogatego asortymentu będzie można zakupić m.in. dekoracje świąteczne, biżuterię, plecaki, torby i nerki wykonane z wysokogatunkowych materiałów, naturalne kosmetyki, przepiękną ceramikę, produkty pszczele, książki, gry planszowe i zabawki edukacyjne wykonane z filcu, drewna lub bawełny. Każdy z wystawców chętnie opowie o swoim rękodziele, a niektórzy zaprezentują na żywo swoje umiejętności – wykonując biżuterię czy rzeźbiąc szachy.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.