czwartek, 15 listopad 2018 11:12

Kompleks edukacyjny na os. Gotyk zaczyna piąć się w górę

Napisał

Od września trwa budowa zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Meiera na osiedlu Gotyk. Budowlańcy wylewają już gigantyczną płytę fundamentową obiektu. To na niej rozpocznie się stawianie ścian nowego kompleksu edukacyjnego w północnej części Krakowa.

Nowa placówka przy ul. Meiera będzie budynkiem o funkcji przedszkolnej i szkolnej na poziomie szkoły podstawowej. Znajdzie się tam miejsce dla około 500 dzieci. Od strony południowej kompleksu znajdą się tarasy z wyjściami bezpośrednio z sal przeznaczonych dla przedszkolaków. Od strony zachodniej przewidziano miejsce na plac zabaw oraz boisko o wymiarach 20 x 30 m. W północnej i wschodniej części będzie wewnętrzny układ komunikacyjny wraz z 28 miejscami postojowymi, w tym trzema dla osób niepełnosprawnych.

W ramach zadania przewidziano również, bibliotekę, salę komputerową, sale zajęć ruchowych, salę gimnastyczną oraz zaplecze kuchenne. Inwestycja nie spowoduje konieczności usunięcia drzew. Zgodnie z koncepcją zagospodarowania terenu, na działce, gdzie powstanie budynek szkoły i przedszkola nasadzona będzie zieleń niska.

Inwestorem zadania w imieniu Gminy Miejskiej Kraków jest Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.