piątek, 16 listopad 2018 13:08

Kraków: nietrzeźwy kierowca próbował potrącić policjanta. Jest wyrok

Napisała
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne Hedi Benyounes/Unsplash

Rok i cztery miesiące. Tyle wynosi kara pozbawiania wolności, jakiej będzie musiał się poddać Piotr S. Mężczyzna prowadził samochód pod wpływem środka odurzającego i alkoholu, a także dopuścił się czynnej napaści na policjanta.

Przypomnijmy, Piotr S. był oskarżony o to, że 23 stycznia w Krakowie będąc pod wpływem środka odurzającego oraz znajdując się w stanie nietrzeźwości (przy stwierdzonym stężeniu 0,5 ‰ alkoholu we krwi), prowadził w ruchu lądowym samochód osobowy, a także, pomimo wydania przez funkcjonariusza Policji - jako osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych polecenia zatrzymania samochodu, nie zatrzymał pojazdu, którym się poruszał i kontynuował jazdę. Co więcej Piotr S. dopuścił się również czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Mężczyzna skierował tor jazdy pojazdu na pokrzywdzonego. Na szczęście policjantowi udało się odskoczyć.

- Oskarżony Piotr S., został przez Sąd uznany za winnego zarzucanych mu czynów i Sąd Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia, Wydział II Karny, skazał go na karę łączna jednego roku i czterech miesięcy pozbawienia wolności. Orzeczony został również środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres sześciu lat oraz Sąd orzekł wobec oskarżonego Piotra S. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej świadczenie pieniężne w kwocie 5000 zł – informuje prokurator Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

 

 

Źródło: PO Kraków

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.