środa, 21 listopad 2018 11:19

Opieka nad bezdomnymi zwierzętami: ruszają konsultacje

Napisał

W czwartek, 22 listopada, rozpoczną się konsultacje projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2019. Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyławianie to zadanie własne gminy, na które przewidziano ponad 3 mln zł.

Zapewnienie zwierzętom bezdomnym miejsca w schronisku, opieka nad wolno żyjącymi kotami, odławianie zwierząt bezdomnych przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oraz obligatoryjna sterylizacja lub kastracja zwierząt w schronisku to najważniejsze zadania w ramach konsultowanego programu.

Do wzięcia udziału w konsultacjach Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Konsultacje odbywać się będą w dniach od 22 listopada do 14 grudnia.
Wypełniony formularz należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 14 grudnia 2018 r. na:

adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
numer faksu 12 616 88 91,
adres: Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa, os. Zgody 2, 31-949 Kraków.

Info: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.