piątek, 23 listopad 2018 13:02

Oddaj głos na ulubioną księgarnię

Napisał

Masz ulubioną księgarnię w Krakowie? Sprawdź, czy bierze udział w plebiscycie. Do czwartku, 5 grudnia można oddać głos na miejsca biorące udział w tegorocznej edycji akcji „Wybieramy najlepsze księgarnie”.

W tym roku w plebiscycie bierze udział 35 krakowskich księgarń i antykwariatów. Są wśród nich niezależne księgarnie wytypowane w ubiegłym roku przez grono ekspertów – złożone z dziennikarzy, krytyków literackich i animatorów życia kulturalnego – a także księgarnie muzealne i wybrane miejsca będące częścią sieci złożonej z nie więcej niż 12 punktów.

Nagrodą dla zwycięzców będzie „Znak Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO” oraz kampania promocyjna w przestrzeni miejskiej. Zwycięskie miejsca mogą liczyć także na promocję w kanałach medialnych organizatorów plebiscytu oraz wsparcie merytoryczne w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Inspirujące przestrzenie, spotkania z autorami, okazja do dyskusji, ale przede wszystkim bogata oferta wartościowych książek – to wszystko możemy znaleźć w dobrych, kameralnych, krakowskich księgarniach i antykwariatach. Według raportów Biblioteki Narodowej ponad połowa decyzji o wyborze książki zapada właśnie w księgarniach. To ważne miejsca wpływające na życie kulturalne miasta i mieszkańców. Warto je pokazywać i przypominać o ich działalności, warto zachęcać do ich odwiedzania i inspirowania się dobrymi książkami. Zwłaszcza w Krakowie – jedynym polskim Mieście Literatury UNESCO. Do oddawania głosu w plebiscycie zachęcają także Sylwia Chutnik, Wojciech Jagielski i Tomasz Schimscheiner.

Laureatów tegorocznej edycji poznamy w czwartek, 13 grudnia – w Dzień Księgarza.

Nie czekaj, oddaj głos na ulubioną księgarnię! Głosuj w księgarniach albo na niniejszej stronie.

Organizatorzy akcji: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.