czwartek, 29 listopad 2018 14:19

Kraków dzieli się ciepłem i wspiera organizacje pozarządowe

Napisał

W Krakowie funkcjonuje program społeczny, który pomaga organizacjom non-profit. Instytucje, które swoją działalnością pomagają najbardziej potrzebującym, mogą liczyć na sfinansowanie ciepła sieciowego.

Akcja społeczna „Podzielmy się ciepłem” wspiera krakowskie organizacje pozarządowe. Szczególny nacisk stawia na te jednostki, które prowadzą działania statutowe na rzecz osób najbardziej potrzebujących, m.in. ubogich, niepełnosprawnych lub dzieci specjalnej troski. Dla takich instytucji przygotowana jest oferta sfinansowania zakupu ciepła sieciowego, a także ciepłej wody użytkowej w ramach sieci ciepłowniczej dostarczanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A w Krakowie.

- Specjalny Komitet ds. Pomocy, zajmuje się rekomendacją organizacji Prezydentowi Miasta Krakowa, którym później przekazywana jest darowizna na pokrycie rachunków za ciepło dostarczane sieciowo i ciepłą wodę użytkową – mówi Mateusz Płoskonka, Dyrektor Biura Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie.

Beneficjenci wspomnianej wyżej pomocy muszą spełniać wszystkie podane kryteria. Należy do nich posiadanie statusu organizacji pozarządowej, a jej statutowa działalność powinna być skierowana na działania socjalne (pomoc najuboższym, starszym, chorym, bezdomnym itp.). Ponadto muszą posiadać status klienta miejskiej sieci ciepłowniczej w obszarze zasilania EC Kraków, nie zalegać z płatnościami faktur do MPEC.

Referat ds. Partycypacji Społecznej i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi zajmuje się obsługą programu w Biurze Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych, na os. Centrum C 10.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.obywatelski.krakow.pl.

INfo/foto: mat. pras.

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.