poniedziałek, 10 grudzień 2018 10:50

Krakowscy kupcy świętowali

Napisał

Msza w kościele św. Barbary, pochód kupiecki, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, ceremonia pasowania na kupca przedstawicieli nowo przyjętych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej - to niektóre wydarzenia w ramach Święta Kupca, które odbyło się w niedzielę, 9 grudnia.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 9.30 tradycyjną mszą w kościele św. Barbary w intencji kupców i członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Po mszy pochód kupców przeszedł z placu Mariackiego na estradę targów bożonarodzeniowych, gdzie zostało odczytane Orędzie Kupieckie A.D. 2018.

Oficjalna część obchodów Święta Kupca odbyła się w sali obrad Rady Miasta Krakowa. W trakcie uroczystości zostały wręczone wyróżnienia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej (złote, srebrne i brązowe statuetki średniowiecznej KOGI), medale 600-lecia Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, okolicznościowe dyplomy, złota odznaka zasłużonego dla oddziału w Limanowej. W programie wydarzenia znalazła się także ceremonia pasowania na kupca przedstawicieli nowo przyjętych członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.