czwartek, 13 grudzień 2018 12:01

Zarządcy przedstawiają magistratowi „Lustro czynszowe”

Napisał

Właściciele i zarządcy nieruchomości, do 31 stycznia, powinni przesłać i przedstawić Gminie Miejskiej Kraków dane dotyczące czynszów w lokalach mieszkalnych, za drugie półrocze 2018 roku.

Zarządcy nieruchomości mają obowiązek przedstawienia danych dotyczących czynszów lokali mieszkalnych, nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze Gminy Kraków lub jej części. Dotyczy to w szczególności wysokości czynszu za 1 m² powierzchni użytkowej lokalu, w powiązaniu z lokalizacją, wiekiem i stanem technicznym budynku oraz powierzchnią użytkową lokalu i jego standardem.

Obowiązek publikacji wynika z ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Szczegółowe informacje oraz wzory formularzy są zamieszczone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jej części.

Wypełnione formularze należy składać przez platformę ePUAP, osobiście lub za pośrednictwem poczty w podanych w rozporządzeniu terminach (za pierwsze półrocze - do końca lipca danego roku, a za drugie półrocze - do końca stycznia roku następnego) na adres: Wydział Mieszkalnictwa UMK ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.