czwartek, 17 styczeń 2019 10:34

Policyjne małżeństwo z Wielkopolski złapało złodziejkę w Krakowie!

Napisała

Policyjne małżeństwo z Wielkopolski podczas urlopu w Krakowie, będąc świadkami kradzieży, od razu przystąpiło do działania. Szybko obezwładnili napastniczkę i przekazali ją przybyłemu na miejsce patrolowi. Dodatkowo, po sprawdzeniu okazało się, że kobieta była poszukiwana przez sąd w Hiszpanii.

Policjant z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu razem z żoną – policjantką Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, podczas urlopu w Krakowie musieli na chwilę przerwać wypoczynek i zwiedzanie Sukiennic. Byli świadkami, jak młoda kobieta próbowała okraść jedną z turystek. Korzystając z nieuwagi, chciała zabrać z plecaka portfel i dokumenty.

Poszkodowana jednak była czujna i zaczęła się bronić przed złodziejką. Policjanci od razu zareagowali i szybko obezwładnili sprawczynię, która widząc, co się dzieje, próbowała uciec. Została przekazana umundurowanemu patrolowi Policji, który przyjechał na miejsce.

Po sprawdzeniu okazało się, że 24-letnia mieszkanka Bułgarii jest dodatkowo poszukiwana europejskim nakazem aresztowania, wydanym przez sąd w Hiszpanii.

Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadził Komisariat I Policji w Krakowie.

 

 

Źródło: Policja Wielkopolska 

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.