wtorek, 22 styczeń 2019 10:30

Prace na ul. Limanowskiego. Zmiany w komunikacji nocnej

Napisał

Od nocy z czwartku na piątek do nocy z piątku na sobotę planowane są prace utrzymaniowe na torowisku na ul. Limanowskiego. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu linii nocnych nr 69 i 669.

Linia tramwajowa nr 69 - będzie kursować po trasie zmienionej: Nowy Bieżanów P+R - Ćwiklińskiej - Teligi - Wielicka - Dworzec Płaszów Estakada - Klimeckiego - Kotlarska - Grzegórzecka - Starowiślna - ... - Krowodrza Górka.

Przystanek „Starowiślna” w kierunku „Krowodrzy Górki” będzie funkcjonował dwukrotnie: na ul. Dietla oraz na ul. Starowiślnej. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
linia autobusowa nr 669 - zostanie dodatkowo uruchomiona na trasie skróconej: Bieżanowska - Wielicka - Limanowskiego - Na Zjeździe - Starowiślna - Dietla - Starowiślna.

Przystanek początkowy „Bieżanowska” będzie zlokalizowany na ul. Nowosądeckiej (jak dla linii nr 904 w kierunku „Prądnika Białego”). Przystanek końcowo-początkowy „Starowiślna” będzie zlokalizowany na ul. Dietla, po skręcie w prawo z ul. Starowiślnej (na przystanku funkcjonującym zwykle jako przelotowy w kierunku „Krowodrzy Górki”).

Linia kursować będzie z częstotliwością analogiczną jak linia tramwajowa nr 69 danej nocy, a jej poszczególne kursy zostaną skomunikowane z przyjazdami i odjazdami tramwajów na przystankach „Bieżanowska”oraz „Starowiślna”.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.