wtorek, 12 luty 2019 10:19

Modernizacja sieci cieplnych na os. Kolorowym

Napisał

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej przygotowuje się do przebudowy sieci ciepłowniczej na os. Kolorowym, gdzie wykorzystane zostaną pozyskane przez przedsiębiorstwo środki z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zmodernizowane zostaną 4 kilometry sieci cieplnych, dzięki którym ciepło dociera do prawie 40 budynków wielorodzinnych.

Wyłączone zostaną z eksploatacji tzw. grupowe stacje wymienników ciepła. Ich funkcje przejmą nowoczesne węzły cieplne montowane w każdym budynku mieszkalnym. Rozwiązanie to pozwoli na wprowadzenie obok centralnego ogrzewania ciepłej wody użytkowej (ciepła woda w kranach przy wyeliminowaniu term).

Prace rozpoczęły się 11 lutego od wycinki drzew i krzewów nasadzonych na ciepłociągach lub kolidujących z ich nową trasą przebiegu. Później prowadzona będzie przebudowa sieci. Inwestycję zakończą nasadzenia nowej zieleni jesienią 2019 r. i wiosną 2020 r.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.