sobota, 16 marzec 2019 16:47

[WIDEO] Runął mur pod Wawelem. Mężczyzna zginął na miejscu.

Napisała

Dziś ok. godz. 8 w wypadku budowlanym pod Wawelem zginął 45-letni mężczyzna. Na pracownika firmy remontowej zawalił się mur i osunęła się ziemia.

Do wypadku doszło przed godziną 8. W trakcie wykonywanych prac na mężczyznę zawalił się mur osłonowy wawelskiego wzgórza i osunęła się ziemia. Na miejsce przybyło pogotowie, straż pożarna i policja. Przysypanego pracownika strażacy wyciągnęli przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Ratownicy medyczni godzinę reanimowali nieprzytomnego mężczyznę, niestety nie udało się go uratować.

Policja zamknęła dla ruchu samochodowego ulicę Podzamcze, a piesi mogą przechodzić chodnikiem po drugiej stronie od Wawelu. Zamknięto też bramę herbową prowadzącą do zamku. Istniało ryzyko kolejnego obsunięcia. Zapadła decyzja o wycięciu drzew na wzgórzu.
Technicy policyjni zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. Okoliczności wypadku bada krakowska prokuratura. 
O wypadku na swojej stronie poinformowało Miasto Kraków. "W sobotę, 16 marca, w godzinach porannych doszło do wypadku na terenie budowy, która obejmowała prace polegające na rekonstrukcji i remoncie konserwatorskiego muru oporowego skarpy przy Wawelu. Firma, pracująca na zlecenie Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, wykonywała prace zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę, pod nadzorem konserwatorów i inspektorów nadzoru. Na miejscu wypadku są inspektorzy z nadzoru budowlanego, kierownik budowy i inspektor nadzoru inwestorskiego, którzy w uzgodnieniu z projektantami zdecydują o kolejnych działaniach. O przebiegu dalszych prac będziemy informowali na bieżąco. " - czytamy w komunikacie. 

.
Kondolencje rodzinie zmarłego złożył prezydent Jacek Majchrowski.

mg

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.