czwartek, 21 marzec 2019 09:59

Zmiany personalne w kierownictwie Zarządu Inwestycji Miejskich

Napisał

Prezydent Krakowa powołał nowego dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Od 1 kwietnia pełniącym obowiązki szefa tej miejskiej jednostki będzie Łukasz Szewczyk. Zmiana ma związek z ogłoszonym 19 marca wyrokiem Sądu Okręgowego w Krakowie, dotyczącym pracy wykonywanej przez byłą dyrektor ZIM Iwonę Król w latach 2006-2007.

Nowy p.o. dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich Łukasz Szewczyk jest absolwentem Politechniki Krakowskiej. Ukończył dwa kierunki: budownictwo i transport.

Od 1 czerwca 2004 r. związany jest zawodowo z krakowskim samorządem. Od początku swojej kariery pracował w komórkach odpowiedzialnych za gospodarkę komunalną, od szeregowego pracownika przez kierownika, po wicedyrektora.

W ostatnich latach pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. rozwoju systemu transportu Wydziału Gospodarki Komunalnej UMK, nadzorując bezpośrednio piony zajmujące się systemami transportowymi w Krakowie i aglomeracji – w tym metrem i Szybką Koleją Aglomeracyjną, a także przedsięwzięciami badawczymi i rozwojowymi związanymi z szeroko pojętą problematyką komunikacyjna i transportową.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.