czwartek, 21 marzec 2019 11:59

Ukradł samochód, spowodował wypadek i próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Do tego był pijany

Napisała

15 marca na ul. Kalwaryjskiej w Krakowie doszło do kolizji drogowej z udziałem trzech samochodów, gdzie kierujący fiatem najechał na tył poprzedzającego pojazdu, a ten z kolei uderzył w kolejne auto. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie.

Świadkowie zdarzenia twierdzą, że prowadzący fiata ducato, po uderzeniu w samochód osobowy nie wyłączając silnika wyszedł z pojazdu i uciekł w jedną z przecznic ul. Kalwaryjskiej. Przybyłym na miejsce funkcjonariuszom szybko udało się go znaleźć i zatrzymać. Policjanci, po upewnieniu się, że uczestnicy zdarzenia nie wymagają pomocy medycznej, przystąpili do ustaleń dokładnych okoliczności kolizji, a także sprawdzili stan trzeźwości kierujących.

Ustalenia wskazały, że sprawcą kolizji zdarzenia jest 35-letni kierujący ducato. Jak wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że pirat drogowy, jest również złodziejem. Kilkanaście minut wcześniej ukradł bowiem fiata ducato, który był zaparkowany przy jednej z ulic na krakowskim Kazimierzu.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnego dnia, śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Krakowie przedstawili mu zarzuty kradzieży samochodu o wartości 84 tys. zł. oraz kradzieży dokumentów, a także prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Podejrzany odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. Mężczyzna utracił już prawo jazdy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

O sprawie pisaliśmy tutaj.

Video z miejsca zdarzenia: 

 

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.