piątek, 22 marzec 2019 12:58

Dwie Bułgarki przyłapane na kradzieży

Napisała

Policjanci z I Komisariatu Policji zatrzymali dwie Bułgarki, które od kilku miesięcy na terenie Krakowa okradały robiących zakupy turystów. Przypominamy o czujności podczas zakupów, zwłaszcza przed okresem Świąt Wielkanocnych.

Od kilku tygodni krakowscy policjanci pracowali nad ustaleniem sprawczyń kradzieży kieszonkowych w centrum miasta. Z zabezpieczonych nagrań i zeznań osób poszkodowanych wynikało, że mogą to być dwie Bułgarki. Kilka dni temu tj. 18 marca sprawczynie zostały zdemaskowane przez ochroniarza jednego ze sklepów znajdujących się w centrum handlowym. To właśnie tam złodziejki wytypowały swoją ofiarę – turystkę. Przestępczynie - elegancko ubrane kobiety, udające zainteresowane zakupami klientki - śledziły namierzony cel. Podchodziły na tyle blisko, by w swobodny sposób sięgnąć do plecaka i wyciągnąć portfel. Całe zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring (prezentujemy to nagranie). Ochroniarz sklepu błyskawicznie zareagował – ujął kobiety, a na miejsce wezwał funkcjonariuszy z Komisariatu I Policji w Krakowie.
Policjanci zatrzymali złodziejki - dwie kobiety w wieku 28 i 35 lat, które zostały przewiezione do komisariatu w celu przesłuchania. Z policyjnych ustaleń wynika, że przestępczynie od grudnia przebywają na terenie Polski. Przez ten czas kobiety dokonały w Krakowie co najmniej 8 kradzieży. Grasowały po dużych centrach handlowych – wybierając zatłoczone miejsca i korzystając z nieuwagi sklepowych klientów. Kradły przede wszystkim portfele z gotówką i kartami.

20 marca kobietom przedstawiono zarzuty dotyczące dokonania w sumie 8 kradzieży (zarzuty z art. 278 kk, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności). Kobiety dobrowolnie poddały się karze uzgodnionej z prokuratorem. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od złodziejek gotówkę w kwocie 10 tys. zł.

Nagranie z monitoringu: 

 

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.