piątek, 19 kwiecień 2019 11:54

Budowa trasy Łagiewnickiej dotarła na Ruczaj. Pierwsze utrudnienia na Kobierzyńskiej

Napisał
Budowa Trasy Łagiewnickiej Budowa Trasy Łagiewnickiej

Kilka dni temu, pracami prowadzonymi w chodniku ul. Rostworowskiego rozpoczęła się budowa Trasy Łagiewnickiej na terenie Ruczaju. Obecnie w ciągu ul. Rostworowskiego prowadzone są przekładki mediów (gaz, wodociąg). Będą one realizowane w kilku etapach, by ograniczyć utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z ul. Kobierzyńską. Prace te będą trwały do długiego weekendy majowego.

6 maja rozpoczną się główne prace związane z przebudową ulic Rostworowskiego, Pszczelnej i skrzyżowania tych ulic z ulicą Kobierzyńską. W tym etapie ulice Pszczelna i Rostworowskiego będą wyłączone z ruchu, zaś na ul. Kobierzyńskiej zostaną zlikwidowane relacje skrętne.

  

– Na skrzyżowaniu Rostworowskiego-Kobierzyńska zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna i ruch będzie odbywał się na wprost, z wyłączeniem relacji skrętnych. Dla podróżujących ul. Kobierzyńską oznacza to upłynnienie przejazdu – informuje Krzysztof Migdał, Członek Zarządu Trasy Łagiewnickiej SA.

Również 6 maja wykonawca rozpocznie prace w rejonie między ulicami Zbrojarzy i Falowej. Oznacza to, że fragment ulicy Zbrojarzy oraz cała ulica Falowa zostaną wyłączone z ruchu.

Nieco wcześniej, bo w połowie kwietnia, w ramach robót przygotowawczych przebudowany zostanie wodociąg i linia energetyczna w ciągu ul. Ruczaj. Dla bezpiecznej realizacji tych prac koniecznym będzie wyłączenie z ruchu ul. Ruczaj na odcinku ulic Rostworowskiego–Bułgarska na okres dwóch tygodni.