czwartek, 25 kwiecień 2019 15:26

Uciekał przed pracami społecznymi, zatrzymano go na lotnisku

Napisała

Bardzo zaskoczony był 36-letni Polak, który po przylocie samolotu z Dublina został zatrzymany przez Strażników Granicznych. Okazało się, że trafi do aresztu na 182 dni – a wszystko przez lekceważące podejście do zasądzonej wcześniej kary.

Podczas kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Krakowie – Balicach okazało się, że dane mężczyzny widnieją w dostępnych bazach danych, jako osoby podlegającej zatrzymaniu.

Mężczyzna poszukiwany był związku z popełnieniem przestępstwa uszkodzenia mienia. Początkowo wobec 36-latka zasądzono karę 1 roku ograniczenia wolności, w postaci świadczenia nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Mężczyzna jednak, pomimo licznych wezwań od kuratora nadzorującego wykonywanie kary, nie zgłaszał się w celu jej wypełnienia.

W związku z powyższym, Sąd Rejonowy dla Krakowa – Nowej Huty zarządził wobec zatrzymanego mężczyzny zastępczą karę w postaci 182 dni pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez Straż Graniczną 36-latek został we wtorek osadzony w areszcie śledczym.

Info: KoSG

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.