Wysokie loty Akademii Przyszłości Wyróżniony

Akademia Przyszłości
sobota, 21 październik 2017 18:08

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, bliźniaczy projekt SZLACHETNEJ PACZKI, który pomaga dzieciom z trudnościami w szkole uwierzyć w siebie, obchodzi w tym roku 15-lecie. Inauguracja jubileuszowej edycji już w najbliższą niedzielę, 22 października, w Krakowie. W programie m.in. spotkanie z europejskim koordynatorem popularyzacji badań i misji na Marsa oraz… lot balonem.

W tym roku szkolnym jeszcze tylko jedna grupa studentów nie rozpoczęła oficjalnie swoich zajęć. To podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, czyli dzieci z kilkuset szkół podstawowych w całym kraju, które uczestniczą w tym wyjątkowym projekcie. Uroczyste inauguracje tegorocznej edycji Akademii odbędą się na uczelniach we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce. Gala główna – w Centrum Dydaktyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Taka forma rozpoczęcia „roku akademickiego” to dla małych studentów pierwszy krok na drodze, która ma doprowadzić do zmiany w ich życiu.
 
–  Podczas tego wydarzenia dziecko może poczuć dumę z wstąpienia w szeregi AKADEMII PRZYSZŁOŚCI – mówi Joanna Sadzik, dyrektor Akademii. – Staje na scenie w świetle jupiterów i odbiera prawdziwy indeks. Przez najbliższy rok będzie w nim zapisywało swoje sukcesy, które osiągnie podczas pracy z wolontariuszem. 
 
Inauguracja jest jednym z elementów Systemu Motywatorów Zmiany, innowacyjnej metodologii pokazującej dziecku świat, do którego w przyszłości może mieć dostęp. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI realizuje ją poprzez zaangażowanie wolontariuszy-tutorów. Każdy z nich raz w tygodniu spotyka się na indywidualnych zajęciach ze swoim podopiecznym, dzieckiem mającym problemy w szkole. Staje się jego przyjacielem i mentorem, uczy dziecko wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć. W ten sposób przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesu w życiu.
 
Motywem przewodnim tegorocznej gali inauguracyjnej będzie… lot balonem.
 
– Dla mnie AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest właśnie jak podróżowanie balonem – mówi Ola, wolontariuszka Akademii. – To okazja do spojrzenia na świat z innej perspektywy, poznania niezwykłych osób, odkrywania nowych miejsc, zrzucenia balastu oraz mierzenia się z różnymi warunkami atmosferycznymi. Te wyjątkowe chwile i sukcesy z przygody zapiszemy w dzienniku, jakim jest Indeks Sukcesów. 
 
W tegorocznej edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI weźmie udział 2300 dzieci z całej Polski. Jednym z działań wspierających Akademię jest projekt „Rozwój metody tutoringu w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI” finansowany ze środków przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, którego głównym celem jest kształcenie profesjonalnej kadry wolontariuszy.
 
Uroczysta, ogólnopolska gala inauguracyjna XV edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI:
Niedziela, 22 października 2017 roku, godz. 11.00
Kraków, Akademia Górniczo-Hutnicza

 

Materiały prasowe

fot. Archiwum Akademii Przyszłości

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA