Inauguracja Akademii Przyszłości i lot balonem Wyróżniony

Akademia Przyszłości
wtorek, 31 październik 2017 21:15

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, siostrzany projekt SZLACHETNEJ PACZKI, pomagający dzieciom, które nie odnajdują się w szkolnej rzeczywistości uwierzyć w siebie, obchodzi w tym roku 15-lecie.

Inauguracja jubileuszowej edycji w Krakowie odbyła się 22 października w auli Centrum Dydaktyki AGH. Dzieci wzięły udział w prezentacji europejskiego koordynatora popularyzacji badań i misji na Marsa Łukasza Wilczyńskiego a także wybrały się w bajkowy lot balonem od planety poznania przez planetę porażek do planety sukcesów. Towarzyszyła im w podróży aeronautka Sophie Blanchard. W sumie 430 dzieci z 37 szkół w Małopolsce odebrało indeksy sukcesów.

Inauguracja jest jednym z elementów Systemu Motywatorów Zmiany, innowacyjnej metodologii pokazującej dziecku świat, do którego w przyszłości może mieć dostęp. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI realizuje ją poprzez zaangażowanie wolontariuszy-tutorów. Każdy z nich raz w tygodniu spotyka się na indywidualnych zajęciach ze swoim podopiecznym, dzieckiem mającym problemy w szkole. Staje się jego przyjacielem i mentorem, uczy dziecko wygrywać, wzmacnia jego dobre strony, podnosi samoocenę i sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć. W ten sposób przeprowadza je od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

Motywem przewodnim tegorocznej gali inauguracyjnej był… lot balonem.

– Dla mnie AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest właśnie jak podróżowanie balonem – mówi Ola, wolontariuszka Akademii. – To okazja do spojrzenia na świat z innej perspektywy, poznania niezwykłych osób, odkrywania nowych miejsc, zrzucenia balastu oraz mierzenia się z różnymi warunkami atmosferycznymi. Te wyjątkowe chwile i sukcesy z przygody zapiszemy w dzienniku, jakim jest Indeks Sukcesów.

W tegorocznej edycji AKADEMII PRZYSZŁOŚCI weźmie udział 2300 dzieci z całej Polski. Jednym z działań wspierających Akademię jest projekt „Rozwój metody tutoringu w AKADEMII PRZYSZŁOŚCI” finansowany ze środków przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, którego głównym celem jest kształcenie profesjonalnej kadry wolontariuszy.

 

fot. Agnieszka Ożga-Woźnica

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA