piątek, 24 maj 2019 20:55

Black Hawk w powietrzu. Policja sprawdza, czy nie ma zagrożenia

Napisał

Sytuacja na terenie Małopolski nadal jest bardzo poważna. Aby na bieżąco monitorować stan wód i podtopione bądź zagrożone zalaniem tereny, dzisiaj z Muzeum Lotnictwa Polskiego wzbił się w górę policyjny śmigłowiec. To S-70i Black Hawk z Komendy Głównej Policji.

Na jego pokładzie oprócz załogi znaleźli się dowódcy sztabowi policji i straży pożarnej. Sprawdzony został teren Krakowa objęty bardzo wysokim stanem Wisły i inne newralgiczne miejsca podtopione przez mniejsze rzeki, do który dostęp drogą lądową byłby utrudniony. Po sprawdzeniu miejsc potencjalnie  zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców miasta odpowiednio dyslokowano służby zaangażowane w akcję ratowniczą. 

Oczywiście policjanci patrolują tereny dotknięte powodzią i rozlewiska nie tylko z powietrza ale również z ziemi dzięki patrolom rozmieszczonym w całej Małopolsce.  Natomiast dzięki działaniom policyjnych „wodniaków” na bieżąco sprawdzana jest sytuacja na krakowskim odcinku Wisły.

info i fot: Małopolska Policja

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.