Więcej pieniędzy dla szpitala Wyróżniony

czwartek, 09 listopad 2017 16:41

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski razem z podsekretarzem stanu w MON Wojciechem Fałkowskim i dyrektorem 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ podpisali list intencyjny, w wyniku którego szpital dostanie dodatkowe w kwocie do 100 000 zł.

Środki będą pochodzić z budżetu Gminy Miejskiej Kraków i mają być przeznaczone na zakup dodatkowego sprzętu medycznego, w postaci zestawu motorowego z oprzyrządowaniem chirurgicznym oraz narzędzi do mikrochirurgii i supermikrochirurgii dla potrzeb Bloku Operacyjnego Kliniki Chirurgii Urazowej i Ortopedii.

Jak zauważył prezydent Majchrowski szpital wojskowy jest miejscem, które nie tylko służy wojsku, leczyło się tam wielu mieszkańców Krakowa, a celem inwestycji jest właśnie polepszenie warunków leczenia i zwiększenie dostępności do specjalistycznego sprzętu.

Warto ponadto podkreślić, że – jak zapowiedział podsekretarz Fałkowski – Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza w najbliższych latach znacząco doinwestować omawianą placówkę. – Ten szpital jest bardzo ważny dla garnizonu wojskowego znajdującego się w Krakowie. A jeszcze ważniejsze znaczenie ma dla mieszkańców całego regionu. A wojsko poczuwa się do pracy na rzecz lokalnej społeczności i to jest główny powód dla którego będziemy wspierać jego działalność – oświadczył.

(red)

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA