wtorek, 11 czerwiec 2019 12:37

Zatrzymał samochód na moście i wskoczył do Wisły. Spektakularna akcja ratunkowa

Napisała

Spektakularna akcja dyżurnego policji Komisariatu Wodnego w Krakowie. Po otrzymaniu zgłoszenia o tonącym mężczyźnie, który na moście Powstańców Śląskich pozostawił samochód i wskoczył do Wisły, policjant popłynął motorówką na miejsce zdarzenia i uratował tonącego.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 10 czerwca po godzinie 16. Jeden z kierowców przejeżdżający przez most Powstańców Śląskich w kierunku ulicy Starowiślnej nagle zatrzymał pojazd, wysiadł z niego i skoczył do Wisły. Świadkowie zdarzenia od razu powiadomili o wypadku dyżurnego krakowskiej policji. Na miejsce błyskawicznie zostały skierowane służby ratownicze: policyjny patrol wodny, patrole zmotoryzowane, przewodnik z psem tropiącym, straż pożarna oraz karetka pogotowia.

Dyżurny komisariatu wodnego, gdy tylko otrzymał zgłoszenie o człowieku znajdując się w wodzie błyskawicznie odpalił motorówkę i w pojedynkę ruszył z pomocą. W kilka minut dotarł na miejsce, gdzie dostrzegł mężczyznę, który raz po raz znikał pod wodą i ponownie wypływał na powierzchnię. Dyżurny podpłynął do niego jak najbliżej mógł i przystąpił do działań. Tonący, będąc najprawdopodobniej w szoku wzbraniał się przed ratunkiem. Zdeterminowany policjant jednak nie dawał za wygraną i wciągnął mężczyznę na pokład motorówki. Policjant ułożył go w pozycji bocznej ratunkowej i bezpiecznie przetransportował do brzegu, gdzie czekali na niego strażacy i lekarz - mężczyzna przytomny został zabrany do szpitala.

Info: KWP Kraków

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.