wtorek, 11 czerwiec 2019 14:13

[ZDJĘCIA] Dwójka małych dzieci pozostawiona w zamkniętym samochodzie

Napisała

Nieodpowiedzialni rodzice wciąż zostawiają dzieci w autach, mimo wielokrotnych ostrzeżeń i panujących w całym kraju tropikalnych upałów. Zgłoszenie dotyczące zamkniętych w samochodzie dwójki małych dzieci odebrał w dniu dzisiejszym dyspozytor krakowskiej policji.

Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, przed godziną 10.00, w okolicach Placu Bieńczyckiego. Rodzice zostawili dwójkę małych dzieci w samochodzie i wybrali się na zakupy na pobliskie targowisko. Przypadkowy przechodzień, widząc pozostawione w pojeździe dzieci, otworzył drzwi, aby zapewnić im dostęp świeżego powietrza, po czym niezwłocznie zawiadomili policję. Kiedy funkcjonariusze pojawili się na miejscu, rodzice zdążyli wrócić z zakupów. Wcześniej, nie widząc w swoim postępowaniu niczego złego, chcieli odjechać z miejsca zdarzenia. Przed opuszczeniem parkingu zatrzymali ich świadkowie. 

O tym, czy rodzice narazili dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zadecyduje prokurator.

 

 

 

 

 

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.