czwartek, 13 czerwiec 2019 10:44

Od 20 czerwca remont na rondzie Matecznego

Napisał

W czwartek, 20 czerwca rozpoczną się prace związane z wymianą szyn na rondzie Antoniego Matecznego. Zastosowana zostanie metoda betono-asfaltowa, dzięki której czas realizacji naprawy skróci się z kilku tygodni do ok. 10 dni.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, wymienione zostaną szyny na części przejazdu drogowego na rondzie, w części ul. Wadowickiej oraz na przejeździe drogowym przy ul. Rydlówka.

Kierowcy poruszający się w kierunku Wieliczki muszą liczyć się z niedogodnościami od 20 do 24 czerwca. Na ul. Konopnickiej dostępny będzie jeden pas ruchu do jazdy na wprost (buspas w tym miejscu zostanie zlikwidowany) oraz dwa – do skrętu w prawo w ul. Wadowicką. Przejazd drogowy w ul. Rydlówka zostanie zamknięty. Będzie możliwość objazdu ul. Rzemieślniczą i Skrzyneckiego.

Ruch tramwajów na rondzie zostanie wstrzymany. Szczegółowe informacje na temat objazdów dla pasażerów Komunikacji Miejskiej będą dostępne na stronie internetowej kmkrakow.pl.

Jednocześnie – w związku z pracami na rondzie Matecznego – termin zamknięcia ruchu tramwajowego na ul. Dietla zostanie przesunięty z 22 na 29 czerwca.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.