wtorek, 18 czerwiec 2019 10:08

29. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej - już w ten piątek

Napisał

29. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej rozpocznie się już w najbliższy piątek, 21 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie Ziemia.

Ponad 250 wydarzeń poświęconych Ziemi, aby poczuć ją wszystkimi zmysłami i lepiej zrozumieć. Aby lepiej zrozumieć ziemię Kazimierza, Polski, Ziemię Izraela.

Sercem 29. FKŻ będzie Namiot, który specjalnie na tę okazję stawiamy w sercu żydowskiego Kazimierza – u zbiegu ulic Józefa i Wąskiej. To tam odbędą się warsztaty (muzyczne, artystyczne, kulinarne), wykłady, spotkania literackie, zajęcia dla seniorów i młodzieży, koncerty, imprezy DJ-skie. Koncerty – zarówno te w synagodze Tempel, jak też w Hevre, Alchemii i Muzeum Żydowskim Galicja - pokażą Wam, jak ziemia, na której mieszkamy stymuluje różnorodność. Finałem festiwalu będzie jak co roku koncert "Szalom na Szerokiej" - w sobotę, 29 czerwca od godziny 18.00.

Czekamy na Was na krakowskim Kazimierzu od 21 do 30 czerwca.

Program 29. FKŻ jest dostępny na stronie internetowej FKŻ, jak również w aplikacji „Jewish Culture Festival” dostępnej w AppStore oraz w Google Play.

Info/foto: FKŻ

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.