wtorek, 18 czerwiec 2019 10:11

Remont ul. Karmelickiej coraz bliżej - jak będzie przebiegał?

Napisał

Trwają ustalenia jednostek miejskich z wykonawcą, które dotyczą organizacji ruchu w trakcie modernizacji ul. Karmelickiej. Oto wstępny harmonogram prac, które mają rozpocząć się w sobotę, 29 czerwca.

Wstępny plan prac przedstawia się następująco (w późniejszym terminie może on nieznacznie ulec zmianie):

Remont powinien rozpocząć się po zakończeniu prac na skrzyżowaniu al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej, czyli najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca. Wszystko wskazuje na to, że wykonawcy uda się skrócić czas trwania przebudowy skrzyżowania o pół miesiąca.
Remont będzie polegać na wymianie płyt betonowych, w których osadzone są szyny. Zajmują one prawie całą szerokość ulicy, dlatego nie ma fizycznej możliwości utrzymania ruchu na ulicy, czy też zachowania możliwości przejazdu w poprzek ul. Karmelickiej.
Podział prac na kilka etapów oznaczałby wydłużenie prac z trzech do sześciu miesięcy.
Wykonawca nie będzie wymieniał chodników, dlatego ruch pieszy będzie mógł odbywać się wzdłuż ulicy.
Trwają ustalenia dotyczące relacji ul. Garbarska - ul. Rajska. We wstępnym harmonogramie jest ona oznaczona jako niedostępną, ale być może uda się ją na jakiś czas zachować.
Trwają rozmowy zmierzające do wskazania mieszkańcom okolic ul. Karmelickiej zastępczych miejsc parkingowych.
Na ulicach Batorego, Garbarskiej, Grabowskiego, Karmelickiej (odcinek od ul. Garbarskiej do skrzyżowania z ul. Podwale i Dunajewskiego), Kremerowskiej, Michałowskiego, Rajskiej i Siemiradzkiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Na zakończeniach tych ulic pojawią się specjalne miejsca dla dostawców. Z kolei na ul. Kochanowskiego, na odcinku od ul. Michałowskiego do ul. Grabowskiego, obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy.
Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego wyeliminuje wzdłuż ulic miejsca postojowe. W zamian – przygotowano 150 miejsc na parkingu przy ul. Karmelickiej 26 – zarówno wjazd jak i wyjazd od ul. Dolnych Młynów.

Termin realizacji prac będzie uzależniony od tego co wykonawca zastanie głęboko pod ziemią. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem przejezdność tramwajowa, a więc i powrót komunikacji tramwajowej do Bronowic zostanie uzyskana z końcem września.

Info/foto: UMK

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.