sobota, 22 czerwiec 2019 13:10

Kraków gospodarzem igrzysk europejskich w 2023 roku

Napisał

Informację o tym, że Kraków został wybrany gospodarzem trzecich Igrzysk Europejskich w 2023 roku potwierdził na swojej stronie internetowej Europejski Komitet Olimpijski.

W głosowaniu które odbyło się dzień po ceremonii otwarcia drugich Europejskich Igrzysk w Mińsku na Białorusi wzięli udział przedstawiciele wszystkich 50 europejskich komitetów olimpijskich. – Jesteśmy głęboko przekonani, że ta wielka sportowa impreza przyczyni się do rozwoju europejskiego sportu – powiedział prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. – A także promocji naszego kraju, Krakowa i Małopolski.

Organizację Igrzysk w stolicy Małopolski wspiera także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. - Nie mam żadnych wątpliwości, że organizacja Igrzysk Europejskich w Małopolsce w 2023 to wielka szansa na promocję i rozwój całego regionu. Gratuluję władzom województwa, które razem z Polskim Komitetem Olimpijskim były inicjatorami tego przedsięwzięcia i podkreślam po raz kolejny, że Kraków po zapoznaniu się ze szczegółami organizacyjnymi w miarę możliwości i na miarę finansowych gwarancji rządowych będzie wspierał to przedsięwzięcie – napisał prezydent.

Igrzyska europejskie – organizowane na wzór igrzysk azjatyckich, afrykańskich czy panamerykańskich – rozgrywane są od 2015 roku. Wtedy gospodarzem było Baku (Azerbejdżan). Drugie igrzyska właśnie trwają - rozpoczęły się 21 czerwca tego roku w Mińsku (Białoruś). Zawodnicy rywalizują w kilkunastu dyscyplinach. Między innymi są to badminton, boks, gimnastyka, aerobik sportowy, gimnastyka akrobatyczna, skoki na trampolinie, judo, kajakarstwo, karate, kolarstwo, koszykówka, łucznictwo, sambo, szermierka, tenis stołowy, zapasy.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.