Pożar na Rynku Głównym Wyróżniony

W nocy z dnia 6-ego Na 7-ego grudnia doszło do pożaru jednej z budek gastronomicznych na Rynku Głównym. Na skutek sprawnej akcji służb niebezpieczeństwo zostało szybko zażegnane.

Jak oświadczył rzecznik prasowy Urzędu Miasta Kraków, Dariusz Nowak, nie wiadomo na razie co było przyczyn zapalenia się budki. Nic jednak na razie nie wskazuje na podpalenie, czy jakieś inne celowe działanie osób trzecich.

Palącą się budkę jako pierwsi zauważyli pracownicy firmy Artim, organizatora świątecznych targów na rynku. Niezwłocznie powiadomili straż pożarną. W wyniku sprawnego działania udało się odseparować płonący budynek od innych zanim ogień zdążył się przenieść na sąsiednie budki (tylko jedna została częściowo uszkodzona).

Incydent zrodził pytanie o butle gazowe używane w tego typu punktach gastronomicznych. Jak zapewnił Nowak nie istniało niebezpieczeństwo ich wybuchu, gdyż takie butle są dobrze zabezpieczane i pożar musiałby trwać o wiele dłużej, aby wystąpiło zagrożenie eksplozją. Niemniej rzecznik miasta zapowiedział, że władze rozważą zakaz stosowania butli gazowych w budkach gastronomicznych na Rynku Głównym.

Manuel Langer

Manuel Langer

Aktualizacja: czwartek, 07 grudzień 2017 11:52
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA