środa, 10 lipiec 2019 15:51

Stowarzyszenie „Nie widzę przeszkód” wsiada na rower

Napisane przez

Udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych i razem pokonują przeszkody. Tym razem członkowie stowarzyszenia „Nie widzę przeszkód” przejadą na rowerach 3600 km. Ich celem będzie Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Już 1 sierpnia osoby niewidome razem z pełnosprawnymi kolegami wyruszą na pielgrzymkę do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Trasa przebiega przez Słowację, Austrię, Włochy, Francję i Hiszpanię. Przed nimi 50 dni w trasie i ponad 3600 km górskich odcinków i wiele wspaniałych przygód. W planach mają zwiedzenie wszystkich większych miast na trasie i promowanie w nich Krakowa, które nie tylko jest rodzimym miastem uczestników, ale i partnerem tego brawurowego przedsięwzięcia.

Stowarzyszenie „Nie widzę przeszkód” z Krakowa od 2011 zajmuje się promowaniem sportu i turystyki w środowisku osób z niepełnosprawnością wzrokową. Jej podopieczni chodzą po górach, biegają, ćwiczą karate i jeżdżą na rowerach. Dzięki pełnosprawnym kolegom, nie muszą rezygnować z pasji i zamykać się w swojej szarej rzeczywistości. 

Fot. pixabay.com

Piotr Sosin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.