czwartek, 18 lipiec 2019 11:29

Kraków: Strefa na Podwawelskim i Zabłociu już od września

Napisał

Podczas wczorajszej sesji krakowscy radni zdecydowali o zmianach w Strefie Płatnego Parkowania. Oprócz nowych, wyższych stawek i zróżnicowania opłat w zależności od strefy powstaną też dwie nowe. Będziemy płacić za parkowanie w nich już od września.

Nowe podstrefy powstaną na Zabłociu i os. Podwawelskim. Pierwsza z nich będzie od północnej strony sięgać do Wisły, od wschodniej do ulicy Klimeckiego, od południa Powstańców Wielkopolskich, a od strony zachodniej sięgnie do strefy B20 w Podgórzu. Podstrefa na os. Podwawelskim będzie ograniczona ulicami Konopnickiej, Monte Cassino i Kapelanką, a jej południową granicę będzie stanowiła rzeka Wilga.

Nowe stawki godzinowe w obu tych strefach wyniosą 4 zł za pierwszą i za każdą kolejną godzinę parkowania. Abonament będzie kosztował 300 zł (dla mieszkańców 10 zł miesięcznie). Kara za nieuiszczenie opłaty wyniesie 150 zł. 

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.