poniedziałek, 30 wrzesień 2019 17:12

Ten dzień dzieci zapamiętają na długo. Tort i dobra zabawa na Bielanach

Napisał
IV Święto Wody IV Święto Wody

Już po raz czwarty Wodociągi Miasta Krakowa zaprosiły na Festiwal Wody. Bez wątpienia królowała woda, dziecięcy uśmiech, wspaniała zabawa, niezmierzone pokłady pozytywnej energii, wiedzy i doskonała, rodzinna atmosfera.

Tego dnia wodociągi na krakowskich Bielanach odwiedziło ok 3 tysiące osób. –Mam nadzieję, że frekwencja z roku na rok będzie coraz większa – powiedział w wywiadzie dla Głos 24 Piotr Ziętara, Prezes Wodociągów Miasta Krakowa

 

Ta edycja festiwalu była wyjątkowa, bowiem to były 10 urodziny „Akademii Kropelki” - pierwszego programu edukacyjnego który wystartował we wrześniu 2009 roku i dzisiaj ma już 15 tysięcy absolwentów. Dzieci, które dzisiaj przyszły na Festiwal pomagały maskotce Kropelce zdmuchnąć świeczki na urodzinowym torcie i pięknie zaśpiewały "100 lat".

Na miłośników zabytków czekało zwiedzanie najstarszego w Krakowie zakładu uzdatniania wody. Jego historia i technologia były prezentowane podczas sześciu spacerów z przewodnikiem. Prawdziwym hitem okazała się nasza, interaktywna makieta ZUW Bielany.

Do dyspozycji uczestników IV Festiwalu Wody oddano mobilne laboratorium, które zarejestrowało do zbadania prawie 70 przyniesionych przez mieszkańców próbek wody. Laborantki z Wodociągów Miasta Krakowa odpowiadały na pytania o twardość wody, bezpieczeństwo jej picia prosto z kranu, czy zasadność stosowania filtrów.

W tym roku partnerami w organizacji imprezy były również: Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Krakowie i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej oddział w Krakowie. Ich stanowiska informacyjne budziły duże zainteresowanie.

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.