Małopolski pociąg WOŚP Wyróżniony

O 9.18 w niedzielę z peronu w Krakowie w trasę wyruszy specjalny małopolski pociąg WOŚP wypełniony muzyką, wolontariuszami i pozytywną energią. Bilety będą kosztowały symboliczny grosz, ale podróżnych z niego korzystających zachęca się do wpłacania datków do puszek Orkiestry.

Dziś we wczesnych godzinach popołudniowych marszałek województwa Małopolskiego, Jacek Krupa, prezes Kolei Małopolskich Grzegorz Stawowy oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Krakowie, Marcin Lisowski na specjalnym briefiengu przedstawili pociąg, który wyruszy na specjalną trasę Orkiestry. Co prawda jeszcze nie przywodził on na myśl niedzielnego finału - nie był jeszcze obklejony charakterystycznymi, barwnymi serduchami WOŚP, niemniej do niedzieli pewnie to się zmieni. 

Pociąg przemierzy trasę: Kraków – Skawina – Sucha Beskidzka – Maków Podhalański – Kalwaria Zebrzydowska – Wadowice, po czym nastąpi powrót tą samą trasą do Krakowa. Jak zaznaczył marszałek Krupa: – Po raz kolejny województwo Małopolskie włącza się w wielkie dzieło pomocy, jak widać w dość szczególny sposób - poprzez Koleje Małopolskie. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Kolei organizujemy w niedzielę specjalny kurs. Będzie muzyka na żywo, różne potrawy i dużo dobrej zabawy – oświadczył. Warto dodać, że kurs jest rzeczywiście specjalny i ma charakter symboliczny, ponieważ na tej trasie jeszcze nie jeżdżą pociągi Kolei Małopolskich. I "jeszcze" jest tutaj ważnym słowem, bo w najbliższej przyszłości ma się to zmienić.

Manuel Langer

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Etykiety
Aktualizacja: czwartek, 11 styczeń 2018 15:31
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA