Absolwentka UJ zwyciężyła w konkursie na najlepszą pracę o współpracy Polsko-Chińskiej

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego znalazła się na podium II edycji konkursu na najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin.

Nagrody - stypendium w Państwie Środka, płatny staż oraz nagrody rzeczowe - trafiły do laureatów z uczelni Rzeszowa, Krakowa, Warszawy i Szanghaju. 7 lutego 2018 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie podczas noworocznego spotkania Członków i Partnerów Polsko Chińskiej Rady Biznesu ogłoszono zwycięzców drugiej edycji konkursu na najlepsze prace z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin.

Natalia Ojczyk zdobyła III miejsce za pracę pt. Strefy ekonomiczne w Chinach na przykładzie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzen oraz Szanghajskiej Pilotażowej Strefy Wolnego Handlu, przygotowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Sinolożka w ubiegłym roku ukończyła studia azjatyckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Obecnie przebywa na rocznym Stypendium Instytutu Konfucjusza w Szanghaju. Wcześniej była także stypendystką Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, dzięki czemu przebywała na rocznych studiach w Chinach. Ojczyk obecnie szlifuje znajomość języka chińskiego na Tóngjì University w Szanghaju i współtworzy Portal Puls Azji, w którym zamieszcza artykuły dotyczące Kraju Środka.

Info/foto: Stowarzyszenie Polsko Chińska Rada Biznesu

Manuel Langer

Manuel Langer

Aktualizacja: wtorek, 13 luty 2018 10:33
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA