W sobotę piknik kwiatów i pszczół na Błoniach Mogilskich Wyróżniony

Już w tę sobotę na Błoniach Mogilskich od godz. 10.00 odbędzie się wyjątkowy ekologiczny piknik. Przyjdź i dowiedz się, jak wygląda ul i jak go zbudować. Pomóż pszczołom sadząc rośliny miododajne. Wysiej także wspólnie z nami 18 tysięcy metrów łąki kwietnej z milionami kwiatów.

W programie pikniku:

sianie łąki kwietnej,
składanie uli dla pszczół,
sadzenie roślin miododajnych,
warsztat czyszczenie nasion.

Łąki to miejsce życia i stołówka dla większości polskich zapylaczy, w tym pszczół miodnych. Jak wynika z badań ekspertów, łąki w miastach pozwalają walczyć ze smogiem i skutkami zmian klimatycznych, pomagają również ocalić zapomniane gatunki roślin. Znajdziemy na nich nawet 300 gatunków zwierząt, rzadko spotykanych w miejskim środowisku.

Początek pikniku o godz. 10:00 na Błoniach Mogilskich (ul. Klasztorna). Dojazd autobusami linii nr 123, 164 i 193 (przystanek „Stare Wiślisko”).

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Przypominamy, że również w sobotę, w parku Jordana, odbędzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny, w którego programie są m.in. rozdawanie roślin pyłolubnych (pyłochłonnych), które doskonale nadają się do hodowania w mieszkaniach czy wspólna nauka tańca EKO-ZUMBA, w której będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, zarówno dzieci, jak i dorośli.

Info/foto: UM Kraków

Manuel Langer

Manuel Langer

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA