środa, 11 lipiec 2018 09:38

Nowe nawierzchnie na ulicach

Napisał

Na przełomie sierpnia i września ulica: Lea – na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski, Orlich Gniazd, Nowohucka zyskają nowe nawierzchnie.

We wtorek, 10 lipca rozpoczęły się prace remontowe na ul. Lea. W ramach prowadzonych robót jezdnia zyska nową nawierzchnię, dodatkowo odnowione będą chodniki. Prace na tej ulicy będą prowadzone na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Młodej Polski. Najpierw wykonany zostanie remont chodnika po stronie południowej, następnie po stronie północnej, później wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni.

W trakcie wykonywania nawierzchni wprowadzone zostaną połówkowe zamknięcia jezdni Planowany termin wykonania zadania to koniec sierpnia.

W środę, 11 lipca rozpoczyna się remont ul. Orlich Gniazd. W pierwszej kolejności będą remontowane chodniki i zatoki postojowe, a następnie zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni. W trakcie prac związanych z wymianą nawierzchni wprowadzone zostaną zawężania. Planowany termin zakończenia remontu to również koniec sierpnia tego roku.

W planach jest również remont na ul. Nowohuckiej – na odcinku od ronda 308 Dywizjonu do mostu na Wiśle. Obecnie został on wstrzymany ze względu na awaryjne prace w al. Pokoju wykonywane przez MPEC. Do czasu ich zakończenia remont ul. Nowohuckiej się nie rozpocznie. Szacunkowy koszt remontu to 2,5 mln zł.

Info/foto: UM Kraków

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.