środa, 11 lipiec 2018 11:54

Dramatyczna sytuacja Wisły. Uratują ją kibice?

Napisał

Sytuacja Wisły Kraków zaczyna niestety wyglądać "grobowo-poważnie". Klub nie jest w stanie spłacić władzom miasta długu związanego z wynajmem stadionu i rozmówcy nie potrafią dojść do jakiegokolwiek porozumienia. Z drugiej strony na drużynę zaczął mocno naciskać PZPN, który do dzisiaj dał jej czas na przedstawienie stadionu, na którym klub będzie grał. Niespełnienie tego wymogu może oznaczać wykluczenie klubu z rozgrywek Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że pieniądze, jakie Wisła jest winna ratuszowi bynajmniej  nie są małe - chodzi o 3,9 mln zł. Wydaje się, że bardziej jednak niż zarządowi klubu na ratowaniu Wisły zależy przede wszystkim kibicom. W różnych miejscach w internecie poprzez spontaniczne akcje i apele próbują oni na szybko uzbierać sumę, która mogłaby uratować ich ukochany klub. Niektórzy nawołują do wykupienia karnetów na nowy sezon, przeliczając, że skoro te kosztują 320 zł, to jeżeli 12 187 osób by je wykupiło, to klub byłby w stanie pokryć swoje długi. Inna spontaniczna akcja jest oparta na sprzedaży plakatów-cegiełek i jest poprzedzona jednoczącym skłóconych w całej sprawie kibiców apelem, który warto choć częściowo przytoczyć:

"...Pewnie na tym etapie zastanawia Cię, że wciąż piszę MY i zadajesz sobie pytanie: Kim jesteśmy? Jesteśmy grupa kibiców, która ma dość sytuacji, w jakiej znalazła się Biała Gwiazda. Grupą osób, która nie wierzy w wujka z Ameryki, który sypnie dolarami, by ratować klub. Nie mamy też milionów na kontach, aby móc doraźnie zmienić sytuację. Nie mamy jednolitych poglądów co do oceny pracy zarządu, polityki transferowej, dysponowania budżetem, ale to co nasz łączy to fakt, że nie chcemy czekać na cud. Wolimy działać by pomóc Wiśle odzyskać swój dom. Wyznajemy zasadę: umiesz liczyć, licz na siebie. Powiedzmy sobie jasno: zdajemy sobie sprawę, że nasza akcja, w oczach wielu, to reanimowanie trupa i odwlekanie pogrzebu. Ale nie rezerwujcie jeszcze sali na stypę. Smok może nie zieje teraz ogniem, ale płomyk nadziei dalej się w nim tli. Potrzebuje tylko głębokiego oddechu, żeby znów stanąć na nogi.

ReymonTTa22

To hasło opisuje dokładnie skąd przychodzimy i o co chcemy zawalczyć. Pod tym hasztagiem będziemy pisać o wszystkich działaniach związanych z akcją, która przygotowujemy, by pomóc Wiśle. Sytuacja jest ciężka, zarząd traci wiarygodność i poparcie kibiców z każdą minutą, PR to już tylko tabliczka na drzwiach, kibice żądają głów, a SKWK… jak nigdy siedzi cicho jak mysz pod miotłą. Skoro więc na nich liczyć nie można, każdy z nas musi zakasać rękawy i pokazać, że #CałaWisłaZawszeRazem to nie pusty slogan, a realna siła tego klubu.

Akcja

Wyprodukowaliśmy piękne plakaty - cegiełki, które będą sprzedawane, a cała kwota zasili konto Wisły, by wspomóc spłatę zadłużenia za stadion. Plakat wykonany jest na wysokiej jakości papierze, w formacie B1.

Specjalnie na potrzeby akcji, @Obserator1906 stworzył unikalny wzór. Plakaty będą dostępne w dwóch wersjach: podstawowej i exclusive. Koszt wersji podstawowej to 100 zł. Wersja ekskluzywna będzie opatrzona podziękowaniami i autografem jednej/kilku z legend naszego klubu, dlatego koszt takiego plakatu to 200 zł.

Plakat będzie możliwy do kupienia od piątku tj. 13.07.2018 na stronie Wisły www.sklep.wisla.krakow.pl lub w Wiślackim Świecie. Możliwy będzie odbiór osobisty, bądź wysyłka kurierem za dopłatą 30 zł. Można narzekać, bo to nic nie kosztuje, można walić w zarząd jak w bęben, ale nie sprawi to, że nagle znajdą cudowny sposób na uzdrowienie sytuacji. Piłkarze przychodzą i odchodzą, zarządy się zmieniają. Jedyną stałą w tej historii jesteśmy my! Jesteśmy siłą tego klubu i musimy to udowodnić!

Jak śpiewało HappySad "Miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze". Wisła spada w dół, to oczywiste, a my, jako że ją kochamy, musimy podźwignąć ją z kolan. Nikt za nas tego nie zrobi!

#CałaWisłaZawszeRazem #ReymonTTa22."

Info: kibice - wislaportal.pl

Manuel Langer

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.