czwartek, 30 sierpień 2018 12:31

Sutenerstwo, groźby i handel bronią. W sprawę zamieszany jest żołnierz

Napisała

Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza już od zeszłego roku pracuje nad sprawą sutenerstwa, gróźb karalnych i handlu bronią. W tej sprawie postawiono zarzuty trzem osobom, w tym jednemu żołnierzowi.

11 grudnia 2017 roku Pawłowi. O, Monice C. i Łukaszowi Ł. przedstawiono zarzuty m.in. w sprawie sutenerstwa, handlu bronią i groźbom karalnym. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków – Krowodrza. W tej sprawie sędzia zgodził się z wnioskiem prokuratury i nakazał tymczasowy areszt dla Pawła O., żołnierza Wojska Polskiego.

Starszego Szeregowego Pawła O., prokuratura oskarża o złamanie aż 3 paragrafów zawartych w Kodeksie Karnym. Mężczyzna miał parać się sutenerstwem, czyli czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji innych osób, stosować groźby karalne, oraz samowolnie zabierać broń lub amunicję z jednostki wojskowej. Starszemu Szeregowemu grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Według prokuratury Monika C. również miała nakłaniać do prostytucji inne osoby, za co kodeks przewiduję karę do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast Łukaszowi Ł. postawiono zarzut posiadania broni bez pozwolenia oraz nielegalnego handlu bronią. W związku z tymi zarzutami, mężczyzna może pójść do więzienia nawet na 10 lat.

Obecnie prokuratura nie zamierza przedstawić zarzutów innym osobom.

A kiedy można spodziewać się oficjalnego aktu oskarżenia?

- Czynności procesowe zmierzają do zakończenia postępowania, ale termin sporządzenia aktu oskarżenia nie jest jeszcze znany - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko.

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.