piątek, 14 wrzesień 2018 14:42

Kraków: wziął kanister i zapałki. Chciał podpalić kancelarię komorniczą

Napisała

Do dramatycznych scen doszło w jednej z krakowskich kancelarii komorniczej. 45-letni mężczyzna chciał podpalić pomieszczenia biurowe. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

W środę do Prokuratury Rejonowej Kraków - Prądnik Biały wpłynęły materiały dotyczące Józefa G. (lat 45), który we wtorek groził podpaleniem pomieszczeń biurowych należących do jednej z krakowskich kancelarii komorniczych.

Żądania

Józef G. przyszedł we wtorek do kancelarii i żądał, aby odblokować mu rachunek bankowy, który został zablokowany w związku z prowadzonej przeciwko niemu egzekucji komorniczej. Kiedy pracownik kancelarii nie zgodził się spełnić żądań zatrzymanego, ten wyszedł z kancelarii. Po 15 minutach wrócił. Z kanistrem i zapałkami.

Zarzuty

Mężczyzna rozlał łatwopalny płyn na korytarzu kancelarii i próbował podpalić pomieszczenie. Na szczęście na Józefa G. rzucili się pracownicy, który obezwładnili agresora.

Prokuratura zarzuca 45-latkowi, że:

- groźbą podpalenia i wysadzenia budynku, chciał zmusić asesora do zwolnienia z egzekucji komorniczej  posiadanego rachunku bankowego,

- oraz że usiłował prowadzić zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach mając postać pożaru poprzez oblanie korytarza pomieszczenia biurowego kancelarii komornika benzyną i zamiar jej podpalenia zapałkami lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na postawę osób znajdujących się w pobliżu, które odebrały wymienionemu kanister oraz zapałki.

Józef G. nie przyznał się do pierwszego z zarzutów. Natomiast do drugiego przyznał się częściowo, oświadczając, że nie zamierzał nikomu zrobić krzywdy.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Krakowa - Krowodrzy, Wydział II Karny, zastosował wobec Józefa G., środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Za te czyny grozi mężczyźnie kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: PO Kraków

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.