piątek, 14 wrzesień 2018 15:10

Kraków: zarzuty dla kolejnej osoby ws. zabójstwa na Teligi

Napisała

Dzisiaj krakowska Prokuratura przedstawiła zarzuty kolejnej osobie związanej ze śmiercią 18-latka na ulicy Teligi w Krakowie.

Przypomnijmy, kiedy 30 stycznia 2018 roku na Teligi w Prokocimiu 18-letni Miłosz wracał do komu zaatakowała go grupa około 10 zamaskowanych mężczyzn. 18-latek próbował schować się, za przechodzącą kobietę. Napastnicy odepchnęli ją i rzucili się na nastolatka. W rękach mieli m.in. maczety i siekiery.  18-latek w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala. Niestety nie udało się uratować.

Jak informuje prokurator Janusz Hnatko, Prokuratura Rejonowa Kraków – Podgórze w Krakowie przedstawiła kolejnej osobie - Konradowi O zarzut morderstwa 18-latka. - 30 stycznia 2018 r. przy ul. Teligi w Krakowie, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi i nieustalonymi osobami, działając w zorganizowanej grupie mającej na celu popełnienie przestępstwa, wykorzystując przewagę liczebną, uniemożliwiając pokrzywdzonemu ucieczkę i wezwanie pomocy, posługując się niebezpiecznymi ostrymi narzędziami w postaci m.in. siekier i maczet, zadali pokrzywdzonemu szereg ciosów w kończyny dolne i górne, powodując liczne rany kłute i rąbane, w szczególności głęboką ranę prawego przedramienia, prowadzącą do przecięcia obu kości, głęboką ranę lewego uda i prawego podudzia z przecięciem mięśni głębokich, które to obrażenia spowodowały masywne krwawienie prowadzące do wstrząsu pokrwotocznego, doprowadzając w ten sposób do śmierci pokrzywdzonego w wyniku odniesionych obrażeń i wykrwawienia – dodaje rzecznik.

Konradowi O. prokuratura zarzuca również, że od 1 października 2017 r. do 7 czerwca 2018 r,. w Krakowie brał udział w zorganizowanej grupie, działającej pod szyldem „Wisła Sharks”, mającej na celu popełnianie przestępstw, w szczególności: przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstw przeciwko mieniu, przestępstw karnych i skarbowych.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W tej sprawie wciąż są ustalani kolejni sprawcy.

 

Źródło: PO Kraków, zdjęcie ilustracyjne. 

  

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.