Kraków: policjanci rozbili grupę przestępczą. 11 osób usłyszało zarzuty Wyróżniony

W postępowaniu prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą, która od kilku miesięcy wprowadzała do obrotu duże ilości marihuany oraz amfetaminy czerpiąc z tego korzyści finansowe.

Grupę stanowili ludzie w wieku od 21 do 28 lat. Ich odbiorcami również byli dwudziestokilkulatkowie. Śledczy szacowali, że przez „ręce” członków grupy przeszło kilka kilogramów narkotyków. Ich przestępcza działalność koncentrowała się głównie na terenie Nowej Huty, ale „dilerskie macki” sięgały też do innych dzielnic Krakowa, a nawet do pobliskich miejscowości. Policjanci ustalili, że wśród członków grupy są także pseudokibice jednego z krakowskich klubów.

We wtorek w godzinach porannych, funkcjonariusze z VIII Komisariatu Policji  w Krakowie wspierani przez  policyjnych antyterrorystów weszli równocześnie do kilkunastu wytypowanych wcześniej mieszkań i lokali na terenie Krakowa (głównie Nowej Huty ) i okolic. Podczas przeszukania policjanci natrafili na prawie 800 gramów marihuany oraz na przyrządy służące do konfekcjonowania narkotyków (wagę elektroniczną, młynek do mielenia suszu itp.).

Ponadto ujawniono także niebezpieczne narzędzia, jak maczetę, kastet czy noże oraz akcesoria kibicowskie w postaci naklejek czy smyczy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także dwa przedmioty, z wyglądu przypominające broń, które przekazano do badań.

W tym dniu, w wyniku policyjnych działań  realizując postanowienie Prokuratury Rejonowej w Nowej Hucie zostało zatrzymanych kilkanaście osób, z czego 11 usłyszało zarzuty.

4 osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, obrotu i czerpania korzyści z obrotu znacznymi ilościami  środków odurzających. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury zostali wczoraj (13 września) tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Pozostałe siedem osób - głównie klienci grupy - usłyszało zarzuty posiadania środków odurzających  za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jako środki zapobiegawcze zastosowano wobec nich dozory policyjne.

 

Źródło: KMP Kraków

  

Aleksandra Bieniek

Aleksandra Bieniek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA